Život je pes!

Život je pes!

Neviem z čoho vzniklo takéto spojenie. Je život skutočne pes?

Pes je predsa najlepší priateľ človeka! Tak prečo takéto prirovnanie? Pes je poslušný a verný, dokiaľ ho naučíte takto sa chovať.

A ako je na tom váš život?

Je váš život presne taký, aký by ste ho chceli mať?

Je niekedy pre vás skľučujúce, že iní ľudia sa vôbec nechovajú tak, ako ste predpokladali alebo ako by ste chceli?

Uvedomte si jeden fakt. Ľudia sa vo väčšine prípadov budú chovať inak, ako vy chcete. Vždy to tak bolo a vždy to tak bude. Ak sa s tým nedokážete stotožniť a prijať to a stále len budete bojovať za to, aby všetko fungovalo podľa vás a vo váš prospech, koledujete si o množstvo negatívnych pocitov.

Na rad príde stres, pocit menejcennosti, pocit zbytočnosti, pocit nedokonalosti, nespokojnosť, napätie, hnev, sklamanie, frustrácia…

Aj zdanlivé maličkosti môžu vo vás ľahko vyvolať potrebu hádať sa a vyvolávať si zbytočne zlý pocit.

Zamyslite sa nad tým, kvôli akým veciam sa dokážete škriepiť, presadzovať si svoj názor alebo obhajovať to čo by, podľa vás malo byť a nebolo tak, alebo naopak.

Môže to byť oškretý lak na aute, nefungujúci spotrebič, ale aj vodič auta, ktorý jazdí pomaly a brzdí vás, aj dieťa, ktoré počmáralo čerstvo namaľovanú stenu, aj veľmi pomalý pokladník, kvôli ktorému musíte stáť v dlhom rade, aj kolega, ktorý vám vždy niečo sľúbi a nesplní to, môže to byť aj krtko, ktorý urobil nevzhľadné kopce na vašom trávniku a môže to byť napríklad aj sused, ktorý nepozametal schodište vtedy, kedy mal…

Zamyslite sa, či vec alebo skutočnosť, ktorá vám spôsobuje nepríjemné pocity, stojí za to, aby ste sa zle cítili alebo rozčúlili.

Ak daná vec alebo skutočnosť nie je pre vás životne dôležitá, povedzte si, že nestojí za to, aby ste z toho mali zlý pocit.

Ak vás rozčuľujú banality alebo veci a javy, ktoré vôbec nedokážete ovplyvniť, určite si treba prehodnotiť svoje priority.

Ak nebudete venovať energiu zbytočnostiam, o ktorých ste sa po prehodnotení svojich priorít rozhodli takto uvažovať, budete vyrovnanejší, pokojnejší a dostaví sa omnoho častejšie váš dobrý pocit.

Prečítajte si aj e-book
10 rád ako sa dobre cítiťa cíťte sa vždy výborne

Váš e-book je už pre Vás pripravený
Uveďte, prosím, Vaše meno a e-mail, na ktorý Vám e-book zašlem
X
E-book je už na ceste k Vám.
Ak e-mail s predmetom "Tu je Váš e-book zdarma" náhodou neobjavíte v hlavnej pošte svojej
e-mailovej schránky, nazrite, prosím, aj do sekcie nevyžiadaná pošta alebo reklamy.

Presuňte si potom tento e-mail do hlavnej pošty.
X